Кафедра вищої матиматики


Кафедра заснована у 1924 році. В останні роки на кафедрі викладаються фізика, основи біофізики, вища та прикладна математика, теорія ймовірностей і математична статистика, економетрика. Крім цих дисциплін, раніше кафедра забезпечувала вивчення студентами метеорології, радіобіології та деяких інших дисциплін.
Першим завідувачем кафедри був Линник Володимир Петрович (1889 – 1984), який з часом став всесвітньовідомим ученим, академіком АН СРСР, лауреатом Державних премій. Його оптичні прилади і методи досліджень широко використовуються в сучасних науці та виробництві. У подальшому кафедру очолювали доцент А.В. Клименко (1934–1941), ст. викладач В.П. Кучугін (1944–1950),доцент С.Я. Яковлєв (1950–1952), старший викладач Є.М. Бублей (1952–1958), доценти Н.Д.Крупник (1958–1963), К.В. Коломієць (1963–1966), ст. викладач С.П. Кучерін (1966–1968, 973–1974), доценти Д.П. Василишин (1968–1970), О.Т. Зленко (1970–1973), А.М. Рубцов (1974–1977), В.І. Будянський (1977–1982), В.Т. Розумнюк (1982–2002). З 2002 р кафедру очолює доктор біологічних наук, професор І.Л Якименко. Зараз колектив кафедри, до складу якого входять п`ять кандидатів фізико-математичних наук та доктор біологічних наук, націлений на виконання самих серйозних задач по забезпеченню належного рівня викладацької та наукової роботи згідно вимог сьогодення.

Завідуючий кафедри - Непочатенко Віктор Андрійович, д-р фіз.-мат. наук, доцент.

Закінчив Дніпропетровський державний університет, в 1973 році. 1983 р. - захистив кандидаиську дисертацію на тему: Доменна структура і фазові границі фероеластику ортофосфату свинцю. 

У 2011 році захистив докторську дисертацію на тему: "Основні закономірності формування доменної структури у сегнетоеластиках і багатоосьових сегнето-електриках"
Напрям наукових досліджень: Формування доменної структури сегнетоеластиків і сегнетоелектриків.


Викладачі: 

Шевченко Ростислав Леонідович, канд. фіз.-мат. наук доцент.
Закінчив Кишинівський державний університет в 1960 році.
У 1975 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вивчення процесів взаємодії випромінювання з монокристалами силеніду цинку».



Непочатенко Ірина Анатоліївна, асистент.

Закінчила Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту, 1977 рік. Напрям наукових досліджень: дослідження доменної структури фероїків. 



Ревицька Уляна Степанівна, канд. фіз.-мат. наук. 
Закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченко, в 1990 р.
У 2002 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Про напівспадкоємні кільця модульно-обмеженого типу та пов`язані з ними матричні завдання».




Мельниченко Олена Петрівна, канд. с.-г. наук, доцент 
У 2008 році захистила кандидатську дисертацію на тему: "Порівняльна характеристика антиоксидантної системи ембріонів перепелів та курей в нормі та за дії монохроматичного червоного світла"
Напрям наукових досліджень: Дослідження антиоксидантної системи ембріонів птахів.





Куреня Світлана Володимирівна, асистент
Закінчила Житомирський державний педагогічний інститут ім. І. Франка, 1991 р.
Напрям наукових досліджень: Застосування диференціального обчислення для граничного аналізу економічних величин.




Дисципліни, що викладаються на кафедрі: 

Фізика з основами біофізики (для студентів ФВМ, агрономічного та екологічного факультетів) – ведучі курсу – професор І.Л.Якименко, доцент В.Т.Розумнюк;
Фізика (для студентів біолого-технологічного та екологічного факультетів) – ведучі курсу – доцент В.Т.Розумнюк, професор І.Л.Якименко;
Вища математика (для студентів економічного, агрономічного, екологічного та біолого-технологічного факультетів) – ведучі курсу – доцент Р.Л.Шевченко, доцент В.А.Непочатенко;
Прикладна математика (для студентів агрономічного та екологічного факультетів) – ведучі курсу – доцент В.А.Непочатенко, доцент Р.Л.Шевченко;
Теорія ймовірності і математична статистика (для студентів економічного факультету) – ведучі курсу – доцент Р.Л.Шевченко, в.о. доцента У.С. Ревицька;
Прикладна математична статистика у ветеринарній медицині (для студентів ФВМ) – ведуча курсу – асистент О.П. Мельниченко;
Економетрія (для студентів економічного факультету) – ведучий курсу – доцент В.А.Непочатенко.

Для проведення практичних занять кафедра має дві спеціалізовані навчальні лабораторії із загальної та біологічної фізики – ауд. 78, 79, оснащені відповідним обладнанням для проведення лабораторно-практичних робіт з фізики та біофізики, та кабінет математики – ауд. 70, оснащений відповідним наочними засобами.

Серед останніх розробок кафедри:
Шевченко Р.Л. Основи вищої математики: Посібник для студентів економічних спеціальностей. – Біла Церква, 2005. – 280 с.
Розумнюк В.Т., Якименко І.Л., Непочатенко І.А., Дирда В.О., Цибулін О.С. Методичні вказівки до лабораторно-практичних занять з курсу "Фізика з основами біофізики" для студентів аграрних вузів. – Біла Церква, 2005. – 140 с.
Розумнюк В.Т., Якименко І.Л., Шевченко Р.Л., Непочатенко В.А. Молекулярна фізика. Термодинаміка: Методичні вказівки до лабораторно-практичних занять з фізики для студентів факультету ветеринарної медицини, агрономічного та зооінженерного факультетів. – Біла Церква, 2004. – 36 с.